Na spacer w cieniu pagórka Kamienista

Opublikowano 22-03-2018 by naczelny

Inspirujące i ciekawe miejsce, które warto odwiedzić razem z rodziną.

W głazach porozsiewanych obficie w naszym regionie, drzemie pradawna siła, z której warto skorzystać.

Wzniesienie to znajduje się zaledwie kilka minut spacerkiem od centrum miasta, a mimo to stało się zapomnianą i niewykorzystaną atrakcją.
Kamienista jest wzniesieniem znajdującym się na wysokości 412 m npm na krańcu Wzgórz Łomnickich. Wyrasta nad dworcem kolejowym w Jeleniej Górze pomiędzy ul. 1 Maja na pn. i ul. Nowowiejską na pd.-zach. Kamienistą oplatają uliczki nowo powstałego osiedla domków jednorodzinnych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wzgórze Partyzantów i Parkowa z Czarcią Amboną. Na szczycie wzniesienia znajduje się zespół skałek sięgających 8 m wysokości. Do 1945 r szczytowe skałki zwane także Kamienista, były pomnikiem przyrody. Widoczne są też pozostałości wojny w postaci bunkrów. Wierzchołek dawniej uchodził za dobry punkt widokowy na miasto i jego otoczenie. Często odwiedzany był przez mieszkańców podczas rodzinnych spacerów.

Dzisiaj porośnięte drzewami straciło na swojej atrakcyjności, chociaż są jeszcze miejsca, gdzie można dostrzec niewielki fragment miasta. Szkoda, że takie piękne miejsca odchodzą w zapomnienie, a jedynym dowodem na odwiedzających to miejsce ludzi są napisy pseudo graficiarzy.
kino helios jelenia góra
SCHRONISKO ODRODZENIE jelenia gora
termy jelenia goraWspierają nasze działania:

JCK
Polecamy: TAM szkolenia bhp Bacówki Karpacz Pizza Jelenia Góra Serwis Skrzyń Biegów Domki Przesieka biuro rachunkowe jelenia gora Fotografia ślubna Jelenia Góra

Archiwa